понедельник, 27 апреля 2020 г.

Дистанційне навчання(28.04.20)


Всесвітній день охорони праці 2020 — Вінницька районна державна ...


Вітаємо із Всесвітнім днем Охорони праці! | Охорона праці і ...

28.04.20.
10-Д.Українська література.Микола Вороний.Життя і творчість митця.Жіночий образ у вірші "Інфанта".

1.Ознайомитися з біографією поета(стор.229-232).
2.Переглянути відеоурок
https://www.youtube.com/watch?v=Id6usy302xQ

3.Прочитати поезію "Інфанта"(стор.237-238)


Вірш «Інфанта» увійшов до поетичного циклу « Лілеї й рубін» (1907- 1922). У центрі твору – узагальнено – ідеалізований жіночий образ. Мотив захоплення красою жінки – наскрізний .


  • Словникова робота.

Інфанта – дитина, принцеса королівського роду в Іспанії та Португалії

Репродукція картини Дієго Веласкеса «Інфанта»

У центрі поезії «Інфанта» - узагальнено – ідеалізований жіночий образ, який є сюжетним стрижнем твору. Згадка про революцію в даному випадку – це данина естетиці доби соціальних перетворень, ускладнена метафора.

Вірш «Інфанта» - зразок інтимної лірики поета. У ньому М. Вороний розмірковує над враженням, яке справила на нього старовинна картина під такою ж назвою. Твір починається романтичною пейзажною картиною, у якій багато авторських неологізмів, створених його поетичною уявою
 4. Заповнити літературний паспорт твору

Література українського романтизму - презентация онлайн

6-Д.Українська мова.УРМ.Контрольний письмовий твір-опис природи в художньому стиліна основі особистих вражень

1.Підготовка до  написання твору(стор.255)
2.Написати твір-опис природи в художньому стилі
(твори надсилати на електронну пошту ssklarenko82.82@gmail.com)


7-Д.Українська мова.Контрольна робота№5.
Виконання роботи на сайті "Мій клас".

7-Д.Українська література.Андрій Малишко. "Пісня про рушник".

Андрій Малишко


1. Ознайомитися з біографією митця
(стор.279),укласти хронологічну таблицю.
2.Переглянути відео


3.Прочитати вірш "Пісня про рушник"(стор.280).
Це цікаво!!!
 Історія написання «Пісні про рушник».
Найкращою з-поміж Малишкових пісень, а може, й найпопулярнішою, в повному розумінні слова народною піснею, якій судилося довгі роки життя, є «Пісня про рушник». Пісня перекладена тридцятьма п’ятьма мовами світу. Вірш «Пісня про рушник» вміщений у збірці «Серце моєї матері» (1959).
„Пісня про рушник” — вершина пісенної творчості А. Малишка. їй. судилися довгі роки життя. Написана вона ще 1959 року до кінофільму „Літа молодії”. Непомітно промайнув на екранах маловиразний фільм, а пісня живе і досі, вона відома на всіх континентах. Найпопулярніші виконавці цієї перлини — народні артисти СРСР Д. Гнатюк та М. Кондратюк.
Ця пісня глибоко національна, бо в її центрі був передвічний оберіг — вишитий рушник. Андрій Самійлович у зворушливих словах оспівав красу і силу материнської любові та вірності, а композитор Платон Майборода знайшов відповідні музичні засоби розкриття цієї глибоко людської, вічно поетичної теми. Мати Платона Іларіоновича дуже гарно сказала про твір, коли друзі зібралися пом'янути А. Малишка в роковини смерті: „Ми — матері. Для нас найдорожче — діти. В них уся наша любов, бо на них тримається життя. Наш Андрій відповів любов'ю всім матерям. Тому й житиме він у любові усіх матерів”.
 Про Малишків „Рушничок” збереглося багато спогадів. М. Рильський писав: „Якось забралися ми з Андрієм у човні на став, між комиші, ловимо собі рибу, — аж чуємо: дівчинка-підліток, ідучи берегом, заводить тихенько і виразно: „Рідна мати моя...”. Андрій Самійлович, сміючись, промовив: „Нікуди не втечеш від того „Рушничка”...” Щасливий поет, що не може втекти від своєї пісні, яка за такий дивовижно короткий час воістину стала народною!”
ПАСПОРТ ТВОРУ(записати до зошита)
 Рід літератури «Пісня про рушник»: інтимна лірика.
Жанр «Пісня про рушник»: ліричний вірш (пісня).
 Мотив «Пісня про рушник»: материнської любові й рушника як символу життєвої дороги. Віршовий розмір «Пісня про рушник»: анапест.
 Художньо-стильові особливості «Пісня про рушник»: сповідь-спогад ліричного героя, у якій матір дарує синові вишитий рушник як символ життєвої дороги. Рушник пов’язаний із життєвою долею лірично­го героя і з образом його матері. Цей образ — символ чистоти і любові, матері-берегині, яка дала життя, формувала почуття, творила людину. Лірич­ний герой поезії дуже тепло згадує свою матір. Автор цим твором порушує питання дитинства, а також прощання з батьків­ською хатою та материнську тривогу за долю власної дитини. Форма вірша має значну кількість повторів, що наближає його до пісні.
 Примітки: Композитор Платон Майборода написав музику до цієї поезії. Виконавців твору було багато, зокрема Дмитро Гнатюк, Олександр Таранець, гурт «Ча­рівна», Ірина Сказіна, Олександр Малінін, Квітка Цісик та ін.
4.Прослухати пісню


5.Вивчити пісню напам*ять

Комментариев нет:

Отправить комментарий